Artykuł

Serum – Skuteczna redukcja blizn

Blizny i rozstępy jeszcze do niedawna zostawały na skórze do końca życia. Wciąż panuje przekonanie, że powstałej blizny nie uda się wyeliminować, a świeże rozstępy bardzo szybko przechodzą w formę nieestetycznych białych prążków, z którymi nic już nie zrobisz. Czy rzeczywiście walka z tymi problemami skórnymi jest tak ciężka?

I tak, i nie. To prawda, że praca nad pozbyciem się blizn i rozstępów nie jest łatwa. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać ich powstaniu, niż je leczyć. Natomiast współczesna medycyna i kosmetologia dysponuje takimi sposobami leczenia, że możemy być spokojni. Odpowiedni dobór metody wraz z naszym zaangażowaniem, systematycznością i cierpliwością, zaprocentuje oczekiwanym efektem pozbycia się lub zmniejszenia się blizny, rozstępu.

Preparaty kosmetyczne

To metoda najprostsza a zarazem skuteczna, zalecana przez lekarzy chirurgów oraz dermatologów. Warto jest wybierać preparaty skoncentrowane w składniki aktywne, które wspomogą gojenie blizny oraz jej zmiękczenie, będą rozjaśniały rozstępy oraz zabezpieczą skórę przed utratą wilgoci. Taki właśnie jest preparat specjalistyczny od Palmer’s – Serum na blizny.

ScarSerum

Jak działa preparat?

Dzięki zawartości  masła kakaowego, silikonu i oleju z wątroby rekina, serum doskonale nawilża i natłuszcza naskórek. Jest to bardzo ważne w przypadku blizn i rozstępów. Przecież odpowiednio nawodniona skóra  jest bardziej jędrna, a blizna przez to mniej widoczna, bardziej elastyczna i zmiękczona. Dodatkowo w serum znajdziemy skoncentrowaną dawkę witaminy E (24,000 IU’S), która skutecznie chroni włókna kolagenowe (budulec naszej skóry) przed niszczeniem przez wolne rodniki. Bardzo ważnym składnikiem jeśli chodzi o zwalczanie rozstępów, jest zawarty w serum wyciąg z cebuli, który silnie rozjaśnia skórę także wspomaga gojenie blizn.

Dzięki swojemu działaniu serum jest idealnym preparatem na blizny pooperacyjne, blizny po oparzeniach, po cesarskim cięciu, także świetnie się sprawdza na blizny potrądzikowe na twarzy oraz na placach. Delikatnie niweluje także rozstępy różnego rodzaju, zarówno te powstałe w wyniku ciąży, karmienia, ale także niechciane prążki powstające u osób z nadwagą, nagłym wzrostem wagi oraz u sportowców.

Jak używać serum?scar serum kartonik

Produkt ma bardzo gęstą konsystencję. Dlatego dobrze jest używać go w miejscu powstania blizny. Bardzo istotne jest by serum delikatnie wsmarowywać okrężnymi ruchami. Taki masaż powoduje lepszą cyrkulację krwi w bliźnie i zapobiega powstawaniu zrostów. Wystarczą dwie dozy w zagłębieniu dłoni. Pamiętaj, że blizna musi być wcześniej zagojona. Na bliznę po cesarskim cięciu zalecam stosowanie serum już dwa tygodnie po ściągnięciu szwów.

Dodatkowo w przypadku rozstępów na większej powierzchni ciała (uda, pupa, plecy) ciekawym sposobem, który polecam jest łączenie serum na blizny wraz z olejkiem, wedle uznania i potrzeby w celu rozrzedzenia konsystencji. Polecam, np. olejek kokosowy do ciała, nawilżającą oliwkę do ciała lub specjalistyczną oliwkę do ciała. Dlaczego? Wzbogacacie wtedy formułę serum o dodatkowe działanie fantastycznych olejków, czyli jeszcze mocniejsze działanie nawilżające, odbudowujące barierę ochronną, kojące, uelastyczniające oraz wygładzające skórę. Jest to też świetny sposób dla osób z silnym zmysłem węchu. Jeśli uwielbiacie zapach kokosa bądź słodkiego kakao, aplikacja produktów będzie przyjemniejsza i zachęcająca. Dla najlepszych efektów serum na blizny stosujemy 3-4 razy dziennie.

Utrwalone, stare blizny i rozstępy to postać zmian skórnych, których nie usuniemy niestety za pomocą kosmetyków, możemy je tylko spłycić i rozjaśnić. Wtedy pomocy należy szukać w medycynie estetycznej, korzystając ze specjalistycznych zabiegów, np. laserem.