Artykuł

Czy poród odbiera jędrne ciało?

Okres ciąży, to szczególny czas nie tylko dla psychiki kobiety, przygotowującej się do roli matki, ale również szereg zmian zachodzących w jej organizmie. Nierzadko radość z pojawienia się na świecie maluszka może przysłonić ból i dyskomfort, zwykle obserwowany pośród młodych mam. Nie muszą one jednak wpływać negatywnie ani na komfort psychiczny ani fizyczny, bowiem na ratunek przychodzi ginekologia estetyczna. Jest ona odpowiedzią na coraz większą liczbę wskazań medycznych, przez co zyskuje nie tylko na popularności, ale przestaje być postrzegana w kategoriach fanaberii.

Prawie każda świeżo upieczona mama boryka się z problemem zmian anatomii ciała po przebytym porodzie. Organizm kobiety przystosowany jest do ciąży, jednak nadwyrężone mięśnie mogą dochodzić do formy nawet przez kilka tygodni. Czasami wystarczy nad nimi tylko trochę popracować – zaradzić może fizjoterapia i ćwiczenia mięśni Kegla. Jednak nie zawsze to skutkuje. U wielu kobiet pojawiają się problemy związane z nietrzymaniem moczu, bolesne współżycie, nadmierne wysuszenie śluzówki, nawracające infekcje czy różnego rodzaju mankamenty estetyczne. Z pomocą przychodzi bardzo szybko rozwijająca się gałąź medycyny jaką jest ginekologia estetyczna. Nie ma dla niej tematów tabu, a dzięki zaplanowanym działaniom może w porę zapobiec nie tylko nieprzyjemnym konsekwencjom natury medycznej, ale również poprawić komfort psychiczny.

Czym jest kwas hialuronowy?

Istotną rolę w tego rodzaju zabiegach odgrywa kwas hialuronowy. Występuje on we wszystkich żywych organizmach, a dzięki zdolności wiązania w skórze wody odpowiada za jej młody wygląd, przez co staje się ona elastyczna i gładka. O właściwościach tego specyfiku niech świadczy fakt, że jeden gram może związać aż sześć litrów wody! Dotychczas stosowany w kosmetologii i medycynie estetycznej, głównie do wypełniania zmarszczek oraz modelowania owalu twarzy, od niedawna znalazł zastosowanie również w ginekologii estetycznej. W końcu dla większości kobiet istotny jest wygląd całego ciała. Kwas hialuronowy daje odpowiednie wsparcie regeneracji okolic intymnych po porodzie, jak również możliwość poprawy komfortu i jakości współżycia czy w końcu przywrócenia utraconej jędrności miejsc intymnych.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Modelowanie warg przy pomocy kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a polega jedynie na podaniu preparatu, który powoduje przywrócenie objętości i elastyczności. Jego celem jest nie tylko estetyka miejsc intymnych, ale również rozwiązywanie problemów zmian anatomicznych. To świetny sposób na rewitalizację po przebytej ciąży i porodzie. Z uwagi na fakt, że redukuje nie tylko defekty estetyczne, ale również przywraca dawną jędrność tkanek, wpływa na komfort życia i wzrost satysfakcji seksualnej. Warto pamiętać, że rewitalizacja okolic intymnych jest zupełnie bezbolesna, trwa ok. 30 min, a jej efekty utrzymują się nawet do 2 lat!

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego rozwiązuje także problem suchości pochwy, a wbrew powszechnej opinii nie jest to przypadłość dotykająca jedynie kobiety w okresie menopauzy. Na dolegliwość tą cierpią również kobiety młode – nawet 20- i 30-letnie, a główną ich przyczynę upatruje się w wahaniach hormonów przed okresem. Jest to także bolączka kobiet w ciąży i młodych mam, zwłaszcza tych karmiących piersią. Zjawiska i skali tego problemu nie powinno się lekceważyć. Nieleczony może prowadzić do wielu chorób i zaburzeń w życiu seksualnym.

Poczuj się komfortowo

Niemniej poruszanie kwestii okolic intymnych, i nie tylko samej ich estetyki, dalej pozostaje – być może nie do końca zrozumianym – tematem tabu. Powoduje u kobiet zmieszanie i uczucie wstydu. Opisane wyżej objawy, powodujące nie tylko dyskomfort, ale niekiedy swoistą blokadę w kontaktach seksualnych, wcale nie muszą być ograniczeniem w życiu codziennym. Nie są przecież nieodwracalne, a medycyna estetyczna naprawdę potrafi zdziałać cuda! Odzyskanie zdrowia
i poczucia własnej atrakcyjności winno być celem samym w sobie, skierowanym nie tylko do wąskiej grupy osób. Odkąd tego typu zabiegi stały się łatwiejsze i powszechnie dostępne zyskują nie tylko na popularności, ale przede wszystkim znoszą bariery, które stawia nam ciało i psychika.